gdk-pixbuf master - en to bg translation catalogue (201 entries)

en: BMP image has bogus header data
bg: Изображението във формат BMP е с неправилна заглавна част

en: BMP image has unsupported header size
bg: Такъв размер на заглавната част на изображението във формат BMP не се поддържа

en: Bad code encountered
bg: Срещнат е лош код

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
bg: Броят битове за канал за изображението във формат PNG е грешен.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
bg: Броят битове за канал в трансформираното изображение във формат PNG не е 8.

en: Cannot allocate TGA header memory
bg: Недостатъчно памет за заглавната част на формата TGA

en: Cannot allocate colormap entries
bg: Недостатъчно памет за нови елементи в палитра за цветове

en: Cannot allocate colormap structure
bg: Недостатъчно памет за нова структура за палитра за цветове

en: Cannot allocate memory for IOBuffer data
bg: Недостатъчно памет за данни на IOBuffer

en: Cannot allocate memory for IOBuffer struct
bg: Недостатъчно памет за структура на IOBuffer

en: Cannot allocate memory for TGA context struct
bg: Недостатъчно памет за зареждане структурата на контекста за TGA

en: Cannot allocate memory for loading PNM image
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат PNM

en: Cannot allocate memory for loading XPM image
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат XPM

en: Cannot allocate new pixbuf
bg: Недостатъчно памет за нов буфер за изображение

en: Cannot allocate temporary IOBuffer data
bg: Не може да се заделят временни данни в IOBuffer

en: Cannot read XPM colormap
bg: Палитрата от цветове за XPM не може да бъде прочетена

en: Cannot realloc IOBuffer data
bg: Не може да се преразпределят данни от IOBuffer

en: Circular table entry in GIF file
bg: Цикличен табличен запис във файла във формат GIF

en: Color profile has invalid length %d.
bg: Цветовият профил е с неправилна дължина %d.

en: Compressed icons are not supported
bg: Не се поддържат компресирани икони

en: Could not allocate memory: %s
bg: Недостатъчно памет за заглавна част: %s

en: Could not create stream: %s
bg: Не може да се създаде поток: %s

en: Could not decode ICNS file
bg: Изображението във формат ICNS не може да бъде декодирано

en: Could not get image height (bad TIFF file)
bg: Височината на изображението не може да се получи (счупен TIFF)

en: Could not get image width (bad TIFF file)
bg: Широчината на изображението не може да се получи (счупен TIFF)

en: Could not read from stream: %s
bg: Не може да се чете от потока: %s

en: Could not seek stream: %s
bg: Не може да се търси в потока: %s

en: Couldn't allocate memory for PCX image
bg: Недостатъчно памет за изображението във формат PCX

en: Couldn't allocate memory for color profile
bg: Недостатъчно памет за зареждане на цветови профил

en: Couldn't allocate memory for context buffer
bg: Недостатъчно памет за контекстния буфер

en: Couldn't allocate memory for header
bg: Недостатъчно памет за заглавна част

en: Couldn't allocate memory for line data
bg: Недостатъчно памет за данните за линия

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат JPEG

en: Couldn't allocate memory for saving BMP file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат BMP

en: Couldn't allocate memory for stream
bg: Недостатъчно памет за потока

en: Couldn't allocate memory to buffer image data
bg: Недостатъчно памет за буфера с данните на изображението

en: Couldn't create new pixbuf
bg: Невъзможно е да създаде нов буфер за пиксели

en: Couldn't decode image
bg: Изображението не може да бъде декодирано

en: Couldn't load bitmap
bg: Изображението във формат „bitmap“ не може да бъде заредено

en: Couldn't load metafile
bg: Мета-файлът не може да бъде зареден

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
bg: Форматът на графичния файл „%s“ не може да бъде разпознат

en: Couldn't save
bg: Грешка при запазване

en: Couldn't save the rest
bg: Останалото не беше запазено

en: Couldn't write to BMP file
bg: Неуспех при запис на файл във формат BMP

en: Couldn't write to TIFF file
bg: Неуспех при запазване на файл във формат TIFF

en: Cursor hotspot outside image
bg: Горещата точка на курсора е извън изображението

en: Didn't get all lines of PCX image
bg: Не са получени всички линии в изображението във формат PCX

en: Dimensions of TIFF image too large
bg: Размерите на изображението във формат TIFF са твърде големи

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
bg: Грешка при интерпретацията на изображението във формат JPEG (%s)

en: Error reading ICNS image: %s
bg: Грешка при четене на изображение във формат ICNS: %s

en: Error writing to image file: %s
bg: Грешка при запазването на изображението: %s

en: Error writing to image stream
bg: Грешка при запазването към поток с изображение

en: Excess data in file
bg: Излишък от данни във файл

en: Failed to allocate %d byte for file read buffer | Failed to allocate %d bytes for file read buffer
bg[0]: Неуспех при заделяне на буфер от %d байт за прочитане на файл
bg[1]: Неуспех при заделяне на буфер от %d байта за прочитане на файл

en: Failed to allocate QTIF context structure.
bg: Неуспех при заделяне на структурата за контекста на изображение във формат QTIF.

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
bg: Неуспех при затваряне на „%s“ по време на запис на изображение, възможно е да не са запазени всички данни: %s

en: Failed to create GdkPixbufLoader object.
bg: Неуспех при създаването на обект GdkPixbufLoader.

en: Failed to find an image data atom.
bg: Неуспех при откриването на атом за данни в изображение.

en: Failed to load RGB data from TIFF file
bg: Неуспех при зареждане на данни за каналите RGB от файл във формат TIFF

en: Failed to load TIFF image
bg: Неуспех при зареждане на изображение във формат TIFF

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
bg: Неуспех при зареждане на анимацията „%s“: неизвестна причина, вероятно повреден анимационен файл

en: Failed to load image '%s': %s
bg: Неуспех при зареждане на изображението „%s“: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
bg: Неуспех при зареждане на изображението „%s“: неизвестна причина, вероятно повреден файл

en: Failed to open '%s' for writing: %s
bg: Неуспех при отваряне на „%s“ за запис: %s

en: Failed to open TIFF image
bg: Неуспех при отваряне на изображение във формат TIFF

en: Failed to open file '%s': %s
bg: Неуспех при отваряне на файла „%s“: %s

en: Failed to open temporary file
bg: Неуспех при отварянето на временния файл

en: Failed to read QTIF header
bg: Неуспех при прочитане на заглавната част от изображение във формат QTIF

en: Failed to read from temporary file
bg: Неуспех при четенето на временния файл

en: Failed to save TIFF image
bg: Неуспех при запазване на изображение във формат TIFF

en: Failed to skip the next %d byte with seek(). | Failed to skip the next %d bytes with seek().
bg[0]: Следващият %d байт не беше прескочен чрез seek().
bg[1]: Следващите %d байта не бяха прескочени чрез seek().

en: Failed to write TIFF data
bg: Неуспех при запазване на данните в TIFF

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
bg: Неуспех при запис на временния файл при зареждане на изображението във формат XBM

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
bg: Неуспех при запис на временен файл при зареждането на изображение във формат XPM

en: Failure reading GIF: %s
bg: Неуспех при четене на GIF: %s

en: Fatal error in PNG image file: %s
bg: Фатална грешка в изображение във формат PNG: %s

en: Fatal error reading PNG image file
bg: Фатална грешка при четене на изображение във формат PNG

en: Fatal error reading PNG image file: %s
bg: Фатална грешка при четене на изображение във формат PNG: %s

en: File does not appear to be a GIF file
bg: Файлът не изглежда да е във формат GIF

en: File error when reading QTIF atom: %s
bg: Файлова грешка при прочитането на атом от изображение във формат QTIF: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
bg: Липсват част от данните на файла във формат GIF (може би файлът не е цял).

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
bg: Липсва глобална цветова палитра в изображението във формат GIF, както и локална цветова палитра за някой от кадрите в него.

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
bg: Файлът във формат GIF е повреден (грешна компресия на LZW)

en: GIF image loader cannot understand this image.
bg: Модулът за зареждане на изображения във формат GIF, не може да анализира това изображение.

en: GIF image was truncated or incomplete.
bg: GIF изображението е орязано или непълно.

en: Icon has zero height
bg: Иконата има нулева височина

en: Icon has zero width
bg: Иконата има нулева широчина

en: Image file '%s' contains no data
bg: Графичният файл „%s“ не съдържа данни

en: Image format unknown
bg: Неизвестен формат на изображението

en: Image has invalid width and/or height
bg: Изображението е с нулева височина и/или височина

en: Image has unsupported bpp
bg: Изображението е с неподдържана стойност на битове за пиксел

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
bg: Изображението е с неподдържан брой %d-битови цветови равнини

en: Image has zero height
bg: Изображението е с нулева височина

en: Image has zero width
bg: Изображението е с нулева широчина

en: Image header corrupt
bg: Повредена е заглавната част на изображението

en: Image is corrupted or truncated
bg: Изображението е орязано или непълно.

en: Image pixel data corrupt
bg: Повредени данни за пикселите на изображението

en: Image too large to be saved as ICO
bg: Изображението е твърде голямо, за да бъде запазено във формат ICO

en: Image type '%s' is not supported
bg: Изображения от вид „%s“ не се поддържат

en: Image type currently not supported
bg: В момента изображения от този вид не се поддържат

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different gdk-pixbuf version?
bg: Модулът за зареждане на изображения %s не поддържа правилния интерфейс: вероятно е от различна версия на gdk-pixbuf.

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
bg: Не се поддържа постепенно зареждане на изображение от вида „%s“

en: Input file descriptor is NULL.
bg: Указателят към входния файл е NULL.

en: Insufficient memory to load PNG file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат PNG

en: Insufficient memory to load PNM context struct
bg: Недостатъчно памет за зареждане структурата на контекста за PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат PNM

en: Insufficient memory to load XBM image file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображение във формат XBM

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображението. Спрете някои програми, за да освободите памет.

en: Insufficient memory to open JPEG 2000 file
bg: Недостатъчно памет за отваряне на файл във формат JPEG 2000

en: Insufficient memory to open TIFF file
bg: Недостатъчно памет за отваряне на файл във формат TIFF

en: Insufficient memory to save image into a buffer
bg: Недостатъчно памет за запазването на изображението в буфер

en: Insufficient memory to save image to callback
bg: Недостатъчно памет, за да се запази изображението към функцията

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
bg: Недостатъчно памет за запазване на изображение %ld×%ld. Спрете някоя програма, за да освободите памет.

en: Internal error in the GIF loader (%s)
bg: Вътрешна грешка в модула за зареждане на GIF (%s)

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure
bg: Вътрешна грешка: модулът за зареждане на изображение „%s“ не успя да завърши някое действие, но не указа причина за това

en: Invalid XBM file
bg: Грешен файл във формат XBM

en: Invalid XPM header
bg: Заглавната част на XPM е неправилна

en: Invalid header in animation
bg: Грешна заглавна част в анимацията

en: Invalid header in icon
bg: Грешна заглавна част в иконата

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
bg: Качеството за JPEG трябва да бъде между 0 и 100. Стойността „%d“ не е позволена

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
bg: Качеството за JPEG трябва да бъде между 0 и 100. Стойността „%s“ не може да бъде анализирана.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
bg: Ключовете за откъсите текст в PNG трябва да се състоят само от знаци от ASCII.

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
bg: Ключовете за откъсите текст в PNG трябва да са с дължина от 1 до 79 знака.

en: Malformed chunk in animation
bg: Грешно форматиран откъс в анимацията

en: Maximum color value in PNM file is 0
bg: Максималната стойност на цвят във файла във формат PNM е 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
bg: Максималната стойност на цвят във файла във формат PNM е твърде голяма

en: No XPM header found
bg: Липсва заглавната част на XPM

en: No palette found at end of PCX data
bg: Не е открита палитра в края на данните за PCX

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
bg: Недостатъчно памет за създаване на кадър от файла във формат GIF

en: Not enough memory to load GIF file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файла във формат GIF

en: Not enough memory to load ICO file
bg: Недостатъчно памет за зареждане на файл във формат ICO

en: Not enough memory to load RAS image
bg: Недостатъчно памет, за да се зареди изображението във формат RAS

en: Not enough memory to load animation
bg: Недостатъчно памет за зареждане на анимацията

en: Not enough memory to load bitmap image
bg: Недостатъчно памет, за да се зареди изображение формат „bitmap“

en: Not enough memory to load icon
bg: Недостатъчно памет за зареждане на иконата

en: Not enough memory to load image
bg: Недостатъчно памет за зареждане на изображението

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%d' is not allowed.
bg: Нивото на компресията на PNG трябва да бъде между 0 и 9. Стойността „%d“ не е позволена.

en: PNG compression level must be a value between 0 and 9; value '%s' could not be parsed.
bg: Нивото на компресията на PNG трябва да бъде между 0 и 9. Стойността „%s“ не може да бъде анализирана.

en: PNM file has an image height of 0
bg: Файлът във формат PNM съдържа изображение с височина 0

en: PNM file has an image width of 0
bg: Файлът във формат PNM съдържа изображение с широчина 0

en: PNM file has an incorrect initial byte
bg: Файлът във формат PNM е с некоректен начален байт

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
bg: Файлът във формат PNM не е от познатите подформати на PNM

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
bg: Модулът за зареждане на PNM не поддържа този подформат на PNM

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
bg: Модулът за зареждането на PNM очакваше целочислена стойност, но получи друга

en: Premature end-of-file encountered
bg: Преждевременно се стигна до знак „край на файл“

en: QTIF atom size too large (%d byte) | QTIF atom size too large (%d bytes)
bg[0]: Размерът на атом от изображение във формат QTIF е прекалено голям (%d байт)
bg[1]: Размерът на атом от изображение във формат QTIF е прекалено голям (%d байта)

en: RAS image has bogus header data
bg: Изображението във формат RAS е с „фалшиви“ заглавни данни

en: RAS image has unknown type
bg: Изображението във формат RAS е от неизвестен вид

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
bg: Форматът за „суров“ PNM изисква точно един интервал преди самите данни

en: Raw PNM image type is invalid
bg: Видът изображение „суров“ (raw) PNM е неправилен

en: Stack overflow
bg: Препълване на стека

en: TGA image has invalid dimensions
bg: Изображението във формат TGA е с грешни размери

en: TGA image type not supported
bg: Видът изображение TGA не се поддържа

en: TIFF compression doesn't refer to a valid codec.
bg: Компресията в TIFF не указва правилен кодер.

en: TIFFClose operation failed
bg: Неуспех при изпълнението на TIFFClose

en: The ANI image format
bg: Форматът за изображения ANI

en: The BMP image format
bg: Форматът за изображения BMP

en: The EMF image format
bg: Форматът за изображения EMF

en: The GIF image format
bg: Форматът за изображения GIF

en: The GdkPixdata format
bg: Форматът за изображения GdkPixdata

en: The ICNS image format
bg: Форматът за изображения ICNS

en: The ICO image format
bg: Форматът за изображения ICO

en: The JPEG 2000 image format
bg: Форматът за изображения JPEG 2000

en: The JPEG image format
bg: Форматът за изображения JPEG

en: The PCX image format
bg: Форматът за изображения PCX

en: The PNG image format
bg: Форматът за изображения PNG

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
bg: Фамилията формати за изображения PNM/PBG/PGM/PPM

en: The QTIF image format
bg: Форматът за изображения QTIF

en: The Sun raster image format
bg: Форматът за растерни изображения на Sun

en: The TIFF image format
bg: Форматът за изображения TIFF

en: The Targa image format
bg: Форматът за изображения Targa

en: The WBMP image format
bg: Форматът за изображения WBMP

en: The WMF image format
bg: Форматът за изображения WMF

en: The XBM image format
bg: Форматът за изображения XBM

en: The XPM image format
bg: Форматът за изображения XPM

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
bg: Този компилат на „gdk-pixbuf“ не поддържа запазване в графичния формат — %s

en: Topdown BMP images cannot be compressed
bg: Изображения във формат BMP с обратен запис (отгоре-надолу, а не обратно) не могат да бъдат компресирани

en: Transformed JPEG has zero width or height.
bg: Трансформираното изображение във формат JPEG е с нулева широчина или височина.

en: Transformed JPEG2000 has zero width or height
bg: Трансформираното изображение във формат JPEG2000 е с нулева широчина или височина.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG е с неподдържан брой канали, той трябва да е 3 или 4.

en: Transformed PNG has zero width or height.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG е с нулева широчина или височина.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
bg: Трансформираното изображение във формат PNG не е RGB или RGBA.

en: Transformed pixbuf has zero width or height.
bg: Трансформираният буфер за пиксели е с нулева широчина или височина.

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
bg: Модулът за зареждане на изображения %s не може да бъде зареден: %s

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
bg: Неочаквана дълбочина на цвят за елементите на палитрата на цветовете

en: Unexpected end of PNM image data
bg: Неочакван край на данните за изображението във формат PNM

en: Unexpected icon chunk in animation
bg: Неочакван откъс за икона в анимация

en: Unrecognized image file format
bg: Неразпознат графичен формат

en: Unsupported JPEG color space (%s)
bg: Неподдържано цветово пространство за JPEG (%s)

en: Unsupported depth for ICO file: %d
bg: Неподдържана дълбочина на цвета за файла във формат ICO: %d

en: Unsupported icon type
bg: Неподдържан вид икона

en: Unsupported image format for GDI+
bg: Форматът на изображението не се поддържа от GDI+

en: Value for PNG text chunk %s cannot be converted to ISO-8859-1 encoding.
bg: Откъсът текст в PNG — „%s“, не може да бъде преобразуван до кодиране ISO-8859-1.

en: Version %s of the GIF file format is not supported
bg: Не се поддържа версията %s на формата за файлове GIF

en: Width or height of TIFF image is zero
bg: Височината или широчината на изображението във формат TIFF е нулева

en: XPM file has image height <= 0
bg: Файлът във формат XPM е с височина ≤ 0

en: XPM file has image width <= 0
bg: Файлът във формат XPM е с широчина ≤ 0

en: XPM file has invalid number of colors
bg: Броят цветове във файла във формат XPM е неправилен

en: XPM has invalid number of chars per pixel
bg: Броят знаци за пиксел във файла във формат XPM е неправилен

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
bg[0]: неуспех при заделяне на буфер от %u байт за изображение
bg[1]: неуспех при заделяне на буфер от %u байта за изображение

en: unsupported RAS image variation
bg: неподдържана разновидност на изображение във формат RAS
